0 532 246 37 75
trtrtrtr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Microtopping

16 Şubat 2023
2.362 kez görüntülendi
Microtopping

Microtopping , iç ve dış mekân beton karoları ve yer döşemeleri ile duvarlara hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilen çimento bazlı bir yüzey yenileme kaplamasıdır . Doğrudan alttaki betona sabitlenir ve size eski ve yeni yüzeyleri iyileştiren son derece dayanıklı bir sonuç verir. Temel olarak, microtopping, yüzeylerinize dekoratif dokular, desenler ve renkler eklemek için size boş bir tuval vererek beton zeminleri veya duvarları geliştirmek için kullanılır. Düz beton zeminlerde, beton karolarda ve hatta dekoratif beton yüzeylerde kullanılabilir. Bu, havuz başı ve teras alanlarından iç mekanlara kadar hızlı ve kolay tadilatlar için idealdir.

Microtopping işlemi sadece eski, yıpranmış ve çatlamış betonu canlandırmak için kullanıldığı yaygın bir yanılgıdır. Bu kaliteli malzemelerle yapılan işlemler sıklıkla yıpranmış, aşınmış ve parçalanmış betonu süslemek için kullanılsa da aynı zamanda çok sayıda potansiyel kullanıma sahip son derece gelişmiş bir maddedir. Bu kullanımlar, seramik ve porselen karolar, VCT, alçı ve hatta kontrplak gibi diğer alt tabakalara dayanıklı, beton benzeri bir yüzey eklemeyi içerir. Hatta renk katmak için dilediğiniz tercihlerde renklendirme de yapılır.

Microtopping hem yatay hem de dikey (gerçekten isterseniz ev eşyaları bile) hemen hemen her derzsiz yüzeye uygulanabilir. Gerekirse kâğıt inceliğinde uygulanabilir ve en iyi iç mekanlarda işe yarasa da Microtoppingg dışarıda da kullanılabilir ve genellikle havuz teraslarına veya yollara uygulanabilir. Microtopping işlemi hem yatay hem de dikey yüzeylerde oldukça iyi çalıştığından, içte veya dışta beton zeminlere ve duvarlara en iyi şekilde hizmet eder. Ayrıca bu uygulama sesi emmede mükemmeldir ve genellikle ses yalıtımında kullanılır.

Mikro Topping Uygulamanın Avantajları

Mikro topping uygulamalarının farklı pek çok avantajı sıralanabilir;

  • Kısa bir uygulama süreci ile uygulaması hızlı ve kolaydır.
  • Direk bu yüzeylere uygulandığı için yıkım, mevcut katlarınızın sökülmesi vb. işlemlere gerek yoktur.
  • Düşük su ihtiyacı vardır.
  • Uzun süreli dayanıklılık sunar.
  • Az bakım gerektirir ve derz dolgu kullanımı yoktur.
  • Renk, doku ve desen açısından tamamen özelleştirilebilir, böylece tam olarak istediğiniz görünümü üretebilir.
  • İç ve dış mekanlarda hem duvarlarda hem de zeminlerde kullanılabilir.

Avantajlar sıralanırken en çok merak edilen konu çok ince bir tabaka olduğu için beton Microtopping uygulamasının ne kadar dayanıklı olduğudur. Son derece dayanıklı bir döşeme sistemine tasarım çekiciliği eklemek için mikro uygulamalar kullanabilirsiniz, ancak mikro kaplamanın yalnızca dekoratif beton renkleri ve tasarımları için bir alternatif olduğunu unutmamanız gerekir.

Zemininizin gerçek performansı aslında şeffaf koruyucu kaplama olarak da bilinen ve beton desenlerin üzerine katmanlar halinde uygulanan yalıtıcıdan gelir. Bu katmanlardan, zemininizin dayanıklılığını, aşınma direncini ve leke direncini sağlayan yalıtkan malzemelerdir. Mevcut Microtopping uygulanmış yüzeyinizin bakımı, ahşap zemin bakımına benzer; çoğunu bir paspas, su ve pH nötr bir temizleyici ile yapabilirsiniz. Çoğu döşemede olduğu gibi, düzenli ve rutin temizlik önerilir (tıpkı bir halıyı elektrik süpürgesiyle süpürdüğünüz veya karo zemini paspasladığınız sıklıkta). Aşırı uzun süreli aşınma ve yıpranma durumlarında, yüzeye yeni gibi bir görünüm vermek için yeni bir son kat uygulanabilir. Avantajlarla dolu uygulama olan micro kaplama ile sizler de ev ve iş yerlerinizin zeminlerini daha sağlam ve şık bir hale getirebilirsiniz. Bütçenize en uygun uygulama ve malzemeler ile hayalini kurduğunuz kalite ve görünüme ulaşmanız mümkün olacaktır. Ayrıca son derece zahmetsiz ve hızlı bir işlemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Lütfen Arayın