0 532 246 37 75
trtrtrtr
Sosyal Medya Hesaplarımız

  Beton Görünümlü Duvar Boyası Nedir?

17 Şubat 2023
1.150 kez görüntülendi
  Beton Görünümlü Duvar Boyası Nedir?

İnsanlar evlerinde yeni bir görüntü ve tarz oluşturmak için genelde en basit çözüm olduğundan dolayı duvarların boyalarını değiştirmektedir. Günümüzde de en çok tercih edilmekte olan boya türü genellikle beton görünümlü duvar boya olmaktadır.

Beton görünümlü duvar boyası iç mekân ve dış mekânların çoğunda dekoratif eşyalarla birlikte hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Aynı zamanda bu kullanılan boya türü sadece bir mekânda değil, ofiste, evde, mağazalarda her mekânda kullanılan ve tercih edilen bir duvar boyasıdır. Beton görünümlü duvar boyası iki türe ayrılmaktadır.  Beton görünümlü duvar boyası Basklı belirgin bir şekilde uygulanmaktadır. Ve belirgin olmayan türü de mevcuttur. Fakat daha çok gözle görülür ve belirgin bir hal alması görüntü açısından daha kullanışlıdır.

Beton Görünümlü Duvar Boyası Nasıl Yapılır?

Beton görünümlü duvar boyasının tercih edilme nedenlerinden biri de pratik ve basit bir şekilde yapılmasıdır. Beton görünümlü duvar boyasının birçok deseni ve efekt şeklinde de yapılabilme işlemleri mevcuttur.  Beton görünümlü duvar boyasının genel olarak hangi duvar yüzeyine uygulanacağına bağlı olarak ve hangi efektin verilmesinin istenmesine bağlı olarak değişebilmektedir. Duvar yüzeyine uygulanması istenen efekt uygulanmadan önce yüzeye uygulanacak olan boyanın da kalınlığı değişebilmektedir. İstenilen efekte bağlı olarak boyanın yapıldıktan sonra son katına geçildiği zaman oraya uygun desenler yapılır.  Beton görünümlü duvar boyasıyla birlikte yine çeşitli efektler verebilmek amacıyla beton efektli boya kullanılması doğru olacaktır.  Boyayı yapmak için mala kullanılması uygun ve en çok kullanılan alettir.

Beton Görünümlü Duvar Boyası Çeşitleri Nelerdir?

Evlerindeki ya da bir ofisteki duvar boyasından memnun olmayan ve değiştirmek isteyen insanlar için bir sürü beton görünümlü duvar boyası çeşidi ve rengi mevcuttur.  Beton görünümlü duvar boyalarından hangisi tercih edilirse edilsin ortamlarda ve mekânlarda şık, zarif bir görüntü elde edilmektedir. O yüzden beton görünümlü duvar boyası uzun yıllardan beri trendler arasına girmektedir.

İtalyan Beton Görünümlü Duvar Boyası

İtalyan beton görünümlü duvar boyası daha çok dekoratif amaçlı kullanıldığı için yapılmaktadır. Kullanım açısından diğer boya türlerine göre daha zor yapıldığından dolayı genel olarak her mekâna yapılamamaktadır.  Genellikle en çok tercih edildiği yerler evler, ofisler ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Görüntü açısından hoş bir görüntü ve kalite oluştursa da her yerde kullanılamaması açısından çok fazla tercih edilen bir boya türü değildir.  Sürekli olarak aynı boyayı evinde kullanan bir kişi evinin boyasından sıkılmış olabilir. Evini daha ferah ve aydınlık bir hale getirmek için İtalyan boyayı tercih ederek istediği renklerde ve desenlerde evin her bölümüne tercih edip yaptırabilmektedir. Kullanım açısından her eve uygun olmadığından mutlaka bilen birine danışılarak uygun boya işlemi uygulanmalıdır. Aynı zamanda bu boya türünün diğer adı da Stucco boya olarak geçmektedir.

Brüt Beton Görünümlü Duvar Boyası

Brüt beton görünümlü duvar boyasını da yine diğer boya türlerinde olduğu gibi birçok mekânda kullanılmakta ve tercih edilmektedir. En çok tercih edildiği yerler ve mekânlar genellikle mağazalar, kafeler, restorant, pastane, ofis olduğundan dolayı hoş ve muazzam bir görünüm kazandırmaktadır. Bu boyanın kullanım alanlarından sonra birde iç mekânlarda da kullanılmaktadır.  Evlerin içerisindeki kullanım alanı olarak ise yatak köşelerinde bulunan duvarlar, televizyon ünitelerin bulunduğu köşeler, oturma odasında koltuk köşelerinde bulunan duvarlarda uyum sağladığından dolayı ve bu boyayı yaptıran kişilerinde genel tercihleri bu yönde olduğundan yapılması uygun alanlar olarak görülmüştür. Ve bu alanlara yapılması tercih edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Lütfen Arayın