0 532 246 37 75
trtrtrtr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beton Görünümlü Zemin Kaplama Nedir?

24 Şubat 2023
1.170 kez görüntülendi
Beton Görünümlü Zemin Kaplama Nedir?

Beton görünümlü zemin kaplaması günümüzde son derece tercih edilmekte olan ve kullanılan çimentodan üretilen bir zemin kaplama türüdür.  Evlerde, ofislerde, bürolarda, otoparklarda kullanılan bir zemin kaplaması olup aynı zamanda daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Beton görünümlü zemin kaplaması eşyalarla ve dekoratif ürünlerle hoş, estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Aynı zamanda genel olarak da birçok yüzeye uygulanma şansının olduğu gibi farklı desen ve renkleri de mevcuttur. Bireyler istedikleri renkleri ve desenleri seçerek evlerini ya da ofisleri ferah ve aydınlık bir hale dönüştürebilirler.

Bu zemin tercih edilmesinin sebeplerinden biri de daha çok kullanış bakımından kolay ve aynı zamanda da ekonomik açıdan da uygundur.  Beton görünümlü zemin kaplama yapı olarak da çok fazla sağlam ve dinamik bir yapıya sahip olduğu için kısa ömürlü değil de daha çok uzun ömürlü bir zemin türüdür.

Beton Görünümlü Zemin Kaplama Çeşitleri Ve Özellikleri

Beton görünümlü zemin kaplama yaptırarak daha rahat ve huzurlu bir yaşantı sürebilirsiniz. Beton görünümlü zemin kaplamaların birçok çeşidi vardır. Sadece tek bir çeşitle kalmayıp aralarından dilediğiniz renkleri ve desenleri de seçerek evlerinize ya da kullanmak istediğiniz alana uygulayarak zemine bir ışıltı getirebilir.

Mikro Beton Görünümlü Zemin

Mikro beton zemin iç mekânlarda tercih edilebildiği gibi dış mekânlarda da tercih edilebilmektedir. Örnek verecek olursak dış mekân olarak otoparklar bu zeminin yapılması için uygun bir alandır. Dış mekân olarak çoğunlukla villa gibi evlerde genellikle havuz kenarlarına ya da açık alan olarak teras gibi alanlarda zeminlere uygulanmaktadır.

Mikro beton zemini sadece mekânların zeminlerine yapılmak içinde kullanıldığı gibi duvarlarda ve mobilyalarda da kullanabilmektedir. Bu beton zemin türü de çimento esaslıdır.  Dilediğiniz renk seçenekleri ve desenlerini uygulayarak aynı zamanda da ekonomik açıdan da uygun olan bir zemindir.

Mikro beton zemin suyu geçirmeyen yapıda bir ürün olduğu için sağlam ve dayanıklı olup çok fazla tercih edilir. Epoksi malzemesi gibi yapışkanlık özelliği çok kuvvetli bir yapıda olduğundan dolayı genel olarak birçok yüzeye ve alana uygulanabilmektedir. Aynı zamanda da geri dönüştürebilir bir zemindir.

Kristal Beton Görünümlü Zemin Kaplama

Kristal beton görünümlü zemin kaplama da diğer beton görünümlü zemin türleri gibi çimentodan yapılmakta ve farklı malzemelerde katılarak oluşturulmaktadır. Kristal beton daha çok ev, ofis, firma, spor salonu gibi mekânlarda uygulanan bir zemin türüdür. Ve de çoğunlukla bu beton zemin türü zeminlerin pürüzsüz bir hale gelmesini sağlamaktadır.  Bu zemin türü yapışkanlık özelliği taşıdığından dolayı hemen yapışır ve sert bir hal almaktadır. Bu zemin de diğer zeminler gibi sağlam bir yapıda ve uzun ömür dayanan bir zemindir.

Cilalı Beton Görünümlü Zemin

Cilalı beton görünümlü zeminler oldukça kullanışlı bir yapıdadır. Maliyeti de az olduğundan dolayı çok fazla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Evlerinizi ya da ofislerinizi bu zemin türünü kullanarak daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kullanım açısından da temizlik açısından da kolay ve pratik bir zemindir. Cilalı beton görünümlü zeminlerde yıpranma, dökülme gibi sorunlar ile asla karşılaşılmamaktadır.  O yüzden evlerinizde ya da ofislerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Cilalı beton görünümlü zeminlerde istediğiniz türde baskılar yapabilirsiniz ve daha renkli bir görünüm elde edilmiş olur. Cilalı zemin aynı zamanda zemin parlatma olarak da bilindiği için yapıldığı zemini olduğundan çok daha parlak bir görünüme ulaştıran bir üründür. O yüzden her yerde uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Lütfen Arayın